گاوصندوق ارزان

نقش بتن در امنیت گاوصندوق

رابطه ي ميزان بتن و امنیت گاوصندوق

گاوصندوقي كه شما آن را به سختي جابجا مي كنيد، تركيبي از مواد مختلف است. اين مواد اغلب داراي مقاومت و وزن زيادي هستند. به جز آهن و ورق آلات بكار رفته در گاوصندوق، بخش مهمي از بدنه را بتن تشكيل مي دهد ،  اين بتن با ابزاري مانند رابيتس ضخيم و يا ميلگرد آجدار مسلح مي شود اين كار باعث بالا رفتن مقاومت بدنه ي صندوق شده و آن را در مقابل حرارت شديد ايمن مي سازد.

براي ساخت بتن بكار رفته در گاوصندوق ، معمولا از ميكسرهاي كوچك بهره گيري مي شود ، بتن هاي دست ساز كيفيت خوبي ندارند علاوه برآن مدت زمان توليد آن هم به حد زيادي بالا مي رود. عيار بتن جهت استفاده در گاوصندوق ، در حد متوسط است. اگر عيار بتن گاوصندوق بالا باشد ، احتمال اينكه هنگام بتن ريزي ، قسمت هايي دچار هواگرفته گي شوند زياد است. از همين روي ، بتن را با عيار متوسط مي سازند كه به راحتي در بدنه ي گاوصندوق جاي گيرد.

زمان بتن ريزي در خط توليد گاوصندوق ، هنكامي است كه جداره هاي بيروني و داخلي گاوصندوق به همديگر كلاف شده اند.
بهترين حالت براي ريختن بتن، در هواي آزاد است. بتن بايد به مرور زمان و با حرارت محيط خشك شود تا كيفيت و استحكام آن پابرجا بماند، اگر گاوصندوق هاي ارزان قيمت و فاقد كيفيت، در قسمت بتن دچار ضعف هستند. براي كاهش هزينه هاي اين گاوصندوق هاي بي كيفيت ، از بتن كم عيار استفاده مي شود ،  البته در برخي موارد، توليدكنندگان غير حرفه اي، به جاي بتن در داخل جداره گاوصندوق ، ماسه و يا گچ مي ريزند. جداره ي بتن خور گاوصندوق جايي است كه به هيچ عنوان توسط خريدار قابل رويت نيست. چراكه تمام منفذ ها توسط جداره ي بيروني بسته مي شوند. به همين دليل خريداران گاوصندوق حتما بايد از فروشگاه هاي معتبر و مارك هاي شناخته شده خريد كنند.

آقای اورنگ مدیر مالی شرکت گاوصندوق نسوزآرکا

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *