گاوصندوق در حفظ اسناد و سرمايه ها

نقش گاوصندوق در حفظ اسناد و سرمایه ها در مقابل زلزله و حوادث طبیعی غیر مترقبه

نقش گاوصندوق در حفظ اسناد و سرمایه ها در مقابل زلزله و حوادث طبیعی غیر مترقبه چیست ؟

رویدادهای طبیعی از جمله مسایلی هستند که همواره در تمام طول تاریخ زندگی، انسان ها را تحت تاثیر خود قرار داده و صدمات  مالی و جانی فراوانی را بر جوامع تحمیل میکند.

در این میان باید بکوشیم تا تاثیر این حوادث باالخصوص زلزله را به حداقل برسانیم از جمله این موارد ایمن سازی خانه ها در مقابل زلزله است . معمولا در هر خانه ای مدارک مهم و سرمایه های حائز اهمیتی وجود دارد که نیاز به نگهداری در شرایط خاص هست این مورد راجع به شرکت ها نیز صادق است.در هنگام وقوع زلزله ممکن است خانه ها براثر فرسودگی و عدم مقاومت کافی دچار آسیب و فروریختگی شوند در اینجاست که نیاز به وجود یک گاوصندوق مقاوم و ایمن  احساس میشود . نکته تامل برانگیز این است که چه گاوصندقی ازسرمایه های ما در مقابل زلزله محافظت میکند؟.در این شماره از مقاله قصد داریم به صورت موردی به ویژگی های یک گاوصندوق ایمن در مقابل زلزله  اشاره کنیم که در هنگام خرید باید حتما بدان توجه شود.

-مورد اول اینکه گاوصندوق باید از جنس سختی ساخته شده باشد تا هنگام ریزش آوار دچار شکستگی نشود پس جنس ورق آن باید فولاد باشد .

-مورد دوم اینکه گاوصندوق باید بتواند تنش ها را تا حد زیادی تحمل کند برای این کار باید بین دوجداره گاوصندوق حتما بتن مسلح به همراه شبکه های آرماتور بندی شده استفاده شود.

-مورد سوم این است که با توجه به این که در هنگام زلزله احتمال وقوع آتش سوزی به دلیل اختلال درشبکه گاز وبرق وجود دارد طبیعتا گاوصندوق باید نسوز باشد پس دقت به نسوز بودن گاو صندوق هم باید لحاظ شود.

-مورد چهارم اینکه در این گونه مواقع بدلیل ضربه هایی که به اجسام وارد میشود لزوما گاوصندوق باید ضدسرقت باشد تا براثر ورود ظربه به درب آن مجددا قفل شود (سیستم ضد سرقت مکانیزمیست که در درون درب گاوصندوق کار میشود و چنانچه ظربه یا فشار غیر متعارفی به درب وارد شود آن سیستم فعال شده و مانع از بازگشایی درب میشود)

-آخرین مورد این است که بعد از وقوع زلزله یافتن گاوصندوق برای دسترسی به اسناد و مدارک داخل آن کار دشواریست لذا نصب سیستم هوشیاری که روی آن مکان یاب نصب شده باشد داخل گاوصندوق موجب تسهیل این امر میشود.

در انتها باید متذکر شویم که آموزش کارهایی که در هنگام وقوع زلزله لازم است کار بسیار مهمی است تا حافظ جان خود و نزدیکانمان باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

نوزده − پانزده =