گاو صندوق اسلحه خانه

بهترين گاوصندوق اسلحه خانه چه گاو صندوقي است.؟

ویژگی های بهترین گاوصندوق اسلحه خانه

گاوصندوق اسلحه خانه را از نظر اهمیت می توان هم ردیف خود اسلحه ها و حتی مهمتر قلمداد کرد. در ابتدا بايد گفت اسلحه‌خانه یا سلاح خانه، به محل انبار، نگهداری و گردآوری سلاح ها، ابزار، تجهیزات و مهمات جنگی گفته می شود که این اسلحه ها معمولادر گاوصندوق اسلحه خانه نگهداری می شود.

اسلحه و مهمات از اسلحه‌خانه به آوردگاه ها گسیل می‌شوند. اسلحه‌خانه می‌تواند ساختمانی ویژه برای خودش داشته باشد یا پاره‌ای از یک ساختمان دیگر باشد. در گذشته گاه به جای اسلحه‌خانه از واژهٔ جُبّه‌خانه بدین منظور استفاده می‌شده است. جُبّه، ‌واژه‌ای عربی است – (در اینجا – به معني زره يا نيزه یا بخشی از سرنیزه)؛ عامه آن را «جُباخانه» یا «جیبه‌خانه» هم می‌گفتند.

در اسلحه‌خانه‌ها علاوه بر مسئلهٔ امنیت و دست‌برد،  یکی از مسائلی که بسیار بدان توجه می‌شود جلوگیری از هرگونه فعالیت مسلحانه است تا از هرگونه واقعه ناگوار مانند انفجار و … جلوگیری شود. از این رو امروزه سلاح ها به طور کاملا جداگانه و در قفل و بستی مجزا از مهمات اندوخته می‌شوند و از سامانه ی هشدار دهی و اعلام خطر توانمندی نیز برخوردار هستند. لذا اسلحه خانه نياز به فضاي كافي با امنيت بالا دارد ، معمولا مرسوم است براي نگهداری اسلحه ها يك اطاقك بزرگ تحت عنوان خزانه با تدابير خاص امنيتي ساخته ميشود و این نوع گاوصندوق موسوم به درب خزانه برآن نهاده ميشود.

گاوصندوق های اسلحه معمولا بدین صورت است که علاوه اسلحه و مهمات مکان بیشتری تعبیه شده است برای تجهیزات یا طلا و اسناد مهم. می توان علاوه بر ابعاد استاندارد مطابق خواست مشتری نیز گاوصندوق اسلحه را تولید کرد. ابعاد اطاقك خزانه بسته به مقدار اسلحه ها و فضاي مورد نياز آن ها متغير است.

گاوصندوق اسلحه خانه ساخت صنایع تولیدی صندوق نسوز آرکا

آخرين پروژه اي كه صندوق آركا (محمدزاده) در اين راستا به انجام رسانيد ساخت خزانه ای با ابعاد 3*3 متر بود. بدين صورت كه ديواره هاي خزانه با ميلگردهای خاص مشبك شد و سپس بتني با عيار مخصوص در آن تزريق شد، گفتنی است كه با توجه به لزوم امنيت بالا در ساخت اين خزانه، به همراه درب تك تك مراحل ساخت بايد به تاييد ناظر پروژه می رسيد.

بعد از ساخت اتاقك خزانه نوبت به مرحله نصب درب برای اين خزانه رسيد. ورودي خزانه داراي عرض 1.80متر و ارتفاع 2 متر بود. درب خزانه فوق ايمن با لحاظ كردن تمام موارد ايمنی با اين ابعاد طراحي و توليد شد و در محل مذكور نصب گرديد. بعد از نصب درب خزانه كه مجهز به سيستم ضد سرقت هم بود بنا به درخواست مشتری درب فرار و متعاقب آن درب محافظ هم نصب شد.

درب گاوصندوق اسلحه خانه

درب یکی از اجزای اصلی گاوصندوق اسلحه خانه است. درب محافظ از صفحه مشبك فولادي با قفل هاي چند زبانه ای ساخته می شود  كه كاربرد آن بدين صورت است كه كاربر بعد از ورود به خزانه اين درب را می بندد كه در اين لحظه كه مشغول انجام وظيفه اش در داخل خزانه است و  درب اصلي خزانه باز است اتفاق و يا سرقتي رخ ندهد.

درب فرار نيز دقيقا همان درب خزانه است فقط با ابعاد كوچكتر معمولا ارتفاع 80cm بدين منظور كه اگر بنا به هر دليلي درب اصلي خزانه دچار مشكل شد و يا مسير ورودی آن مسدود شد و يا بازگشايي آن محقق نبود بتوان از اين درب به تشكيلات داخل خزانه دست يافت. براي درب خزانه بنا به سفارشی مشتری مي توان از انواع رمز هاي ديجيتالي و مكانيكي استفاده كرد. قطعا نصب سيستم هوشيار نيز براي امنيت بيشتر خزانه به شدت توصيه می شود.

صندوق نسوز آركا تجربه همكاري بابيشتر ارگان های امنيتي كشور را داشته است از اين جهت تجربه، پتانسيل، نیروهای متخصص و توانایی ساخت انواع درب هاي خزانه سفارشي و ساخت خزانه ها را دارا می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *