رمز دیجیتال یا مکانیک

رمز دیجیتال یا رمز مکانیک ؟

رمز دیجیتال یا رمز مکانیک ؟ کدام یک مناسب کار شماست؟

انواع قفل های رمزی که هم اکنون در بازار برای نصب بر روی گاوصندوق ارائه می شود کدام است؟

هم اکنون انواع گوناگونی از رمزها در بازار عرضه می شود اعم از رمز مکانیکی، رمز دیجیتال، رمز لمسی و …
رمزهای مکانیکی از متداول ترین انواع رمزها می باشد که خود نیز شامل چندین مدل می شود. از رمز کلید دار گرفته تا بقیه انواع آن. رمزهای مکانیکی با نام تجاری سارجنت دارای دقت بالا و کیفیت خوبی می باشد و نوع ایرانی و تایوانی این مدل نیز در بازار موجود است.
قـفل یا رمز دیجیتالی محصولی است که بـر روی انواع درب های ورودی ساختمان، گاوصندوق و کمد به منظور دسترسی سریع و آسان به قـفل، افزایش امنیت، زیبایی و قفل کردن درب نصب می گردد و با سیستم های متنوع امنیتی که در آن به کار رفته آرامش و امنیت هر چه بیشتر را برای کاربر به ارمغان می آورد، استفاده از این محصولات نقش بسزایی در افزایش زیبایی و جلوه ساختمان های مدرن امروزی، انواع گاو صندوق ها و فایل ها و کمدها ايفا می کند.
مقایسه انواع رمز مکانیکی و رمز دیجیتال و اثر انگشتی:
رمز دیجیتال نسبت به رمز مکانیکی از سرعت و سهولت بیشتری در بازگشایی برخوردار است. اما باید به این نکته در رمزهای دیجیتال اشاره کرد که به صورت دوره ای باید باطری اين رمزها را تعویض كرد همچنین برای جلوگیری از پاک شدن شماره ی دکمه های که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند و احتمال بر ملا شدن رمز، باید هر چند وقت یک بار رمز را تعویض کرد اما در رمزهای مکانیکی اين موارد ضرورت ندارد. همچنین در رمزهای دیجیتالی مراحل تغییر رمز به مراتب آسان تر از مکانیکی است و تنها با فشردن دکمه تغییر رمز واقع در پشت رمز میسر است حال آن که این کار در رمزهای مکانیکی توسط آچار آلن مخصوص رمز و روزنه واقع در پشت رمز انجام مي پذيرد. رمزهای اثر انگشتی جدیدترین نوع رمزها می باشد که با قیمتی نسبتا بالاتر از دو نوع ديگر رمز در بازار عرضه می شود و فروخته می شود.
شايان ذكر است كه برای امنیت بیشتر قفل می توان جدا از قفل الکترونیکی (رمزی) قفل را مغناطیسی (کارتی) طراحی کرد البته در بعضی از قفل های امروزی قفل را به صورت ترکیبی از الکترونیکی و مغناطیسی طراحی مي كنند. حتی می توان برای امنیت بیشتر به غیر از طراحی گفته شده در بالا، قفل را به صورت اثر انگشتی طراحی کرد که در حالت اثر انگشت آن ضریب امنیتی بیشتری نسبت به دو حالت قبلی خواهیم داشت.
حائز اهمیت است که برای ارتقا ایمنی گاوصندوق می توان بر روی آن سیستم هوشیار یا همان اعلان پیامک نصب کرد که ضریب ایمنی را تا حد بالایی می تواند ارتقا بخشد.
نویسنده : خانم زیبندی مسئول کنترل کیفی آرکا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *