گاوصندوق در حفظ اسناد و سرمايه ها

نقش گاوصندوق در حفظ اسناد و سرمايه ها در مقابل زلزله و حوادث طبیعی غیر مترقبه

نقش گاوصندوق در حفظ اسناد و سرمايه ها در مقابل زلزله و حوادث طبیعی غیر مترقبه چیست ؟

رويدادهاي طبيعي از جمله مسايلي هستند كه همواره در تمام طول تاريخ زندگي، انسان ها را تحت تاثير خود قرار داده و صدمات  مالي و جاني فراواني را بر جوامع تحميل ميكند.

در اين ميان بايد بكوشيم تا تاثير اين حوادث باالخصوص زلزله را به حداقل برسانيم از جمله اين موارد ايمن سازي خانه ها در مقابل زلزله است . معمولا در هر خانه اي مدارك مهم و سرمايه هاي حائز اهميتي وجود دارد كه نياز به نگهداري در شرايط خاص هست اين مورد راجع به شركت ها نيز صادق است.در هنگام وقوع زلزله ممكن است خانه ها براثر فرسودگي و عدم مقاومت كافي دچار آسيب و فروريختگي شوند در اينجاست كه نياز به وجود يك گاوصندوق مقاوم و ايمن  احساس ميشود . نكته تامل برانگيز اين است كه چه گاوصندقي ازسرمايه هاي ما در مقابل زلزله محافظت ميكند؟.در اين شماره از مقاله قصد داريم به صورت موردي به ويژگي هاي يك گاوصندوق ايمن در مقابل زلزله  اشاره كنيم كه در هنگام خريد بايد حتما بدان توجه شود.

-مورد اول اينكه گاوصندوق بايد از جنس سختي ساخته شده باشد تا هنگام ريزش آوار دچار شكستگي نشود پس جنس ورق آن بايد فولاد باشد .

-مورد دوم اينكه گاوصندوق بايد بتواند تنش ها را تا حد زيادي تحمل كند براي اين كار بايد بين دوجداره گاوصندوق حتما بتن مسلح به همراه شبكه هاي آرماتور بندي شده استفاده شود.

-مورد سوم اين است كه با توجه به اين كه در هنگام زلزله احتمال وقوع آتش سوزي به دليل اختلال درشبكه گاز وبرق وجود دارد طبيعتا گاوصندوق بايد نسوز باشد پس دقت به نسوز بودن گاو صندوق هم بايد لحاظ شود.

-مورد چهارم اينكه در اين گونه مواقع بدليل ضربه هايي كه به اجسام وارد ميشود لزوما گاوصندوق بايد ضدسرقت باشد تا براثر ورود ظربه به درب آن مجددا قفل شود (سيستم ضد سرقت مكانيزميست كه در درون درب گاوصندوق كار ميشود و چنانچه ظربه يا فشار غير متعارفي به درب وارد شود آن سيستم فعال شده و مانع از بازگشايي درب ميشود)

-آخرين مورد اين است كه بعد از وقوع زلزله يافتن گاوصندوق براي دسترسي به اسناد و مدارك داخل آن كار دشواريست لذا نصب سيستم هوشياري كه روي آن مكان ياب نصب شده باشد داخل گاوصندوق موجب تسهيل اين امر ميشود.

در انتها بايد متذكر شويم كه آموزش كارهايي كه در هنگام وقوع زلزله لازم است كار بسيار مهمي است تا حافظ جان خود و نزديكانمان باشيم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *